Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Коле Чашуле се враќа со новата сезона од „Седмица“ на Алфа

Видео | Коле Чашуле се враќа со новата сезона од „Седмица“ на Алфа

Од оваа недела (13-ти септември) започнува новата сезона од неделната емисија на Алфа, “Седмица”. Коле Чашуле во “Седмица” ќе направи сиже на најактуелните настани на политичко општествената сцена за минатата седмица што изминала.

И сето тоа, надополнето со критички став, сарказам, коментар, разоткривање на лагата низ перспективата и острото око на Чашуле. Тоа што другите ќе го премолчат, Чашуле ќе го смести и соџвака во “Седмица”, секоја недела навечер по последните вести на Алфа.

Седмица, 13.09

Гледајте "Седмица" во недела, во 22:30 со Коле Чашуле

Gepostet von Alfa Televizija am Sonntag, 13. September 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Познатата емисија „Заспиј ако можеш“ се враќа на Алфа со нова сезона

Од понеделник (14 септември) започнува новата, втора сезона од вечерната дебатна емисија “Заспиј ако можеш” …

error: Содржината е заштитена!