Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Магазинот од зад сцената „Бекстејџ“ со трансфер на Телма телевизија

Магазинот од зад сцената „Бекстејџ“ со трансфер на Телма телевизија

Сакате да ги дознаете сите детали за животот на јавните личности, но и да ви бидат на дофат главните актуелности и случувања во градот?

Естрадниот магазин “Бекстејџ” продолжува со нови информации на нова фреквенција. Секој работен ден во 16.15 часот на Телма телевизија ќе следите интересни пикантерии и новости од балканскиот шоу биз, а репризното издание е вечерта по последните вести, во 22.15 часот.

Магазинот од зад сцената започна на Сител телевиија во 2008-та година како конкуренција на популарниот А1 Ексклузив. По четири години емитување, емисијата се пресели на МРТ 1, па на Алфа и во 2018-та на Канал 5. Сега, две години подоцна, нов трансфер на Бекстејџ и тоа на Телма телевизија.

Сакате да ги дознаете сите детали за животот на јавните личности, но и да ви ги доближиме главните актуелности и случувања во градот?Запишете ги новите термини – Ќе се дружиме премиерно во 16:15 и ќе си посакаме добра ноќ со репризното издание во 22:15 часот и сето тоа на фрекфенцијата на Телма. Стартуваме во понеделник!Ние сме подготвени, а вие?TV Telma

Gepostet von Backstage Macedonia am Freitag, 11. September 2020

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

error: Содржината е заштитена!