Почетна / Телевизија / Видео | Адам Лабунски ја воодушеви Цеца во шоуто „Пинк ѕвезди“

Видео | Адам Лабунски ја воодушеви Цеца во шоуто „Пинк ѕвезди“

 

Ѕвездата е родена – се согласи жирито на Ѕвездите на Пинк

 

Македонецот Адам Лабунски, познат за овдешната публика по настапи на многу фестивали, вчеравечер настапи во српското музичко шоу “Ѕвездите на Пинк” и ги освои симпатиите на жирито, а и на српската публика.

 

 

– Изгледа светски, MTV – рече Цеца, а Марина додаде дека ѕвездата е веќе родена. За Харис Џиновиќ, Адам е фаворитот на шоуто, а Бора сметаше дека може да се направи исклучок и Адам да не пее втора песна, затоа што со првата го освоил жирито.

Адам најпрвин ја испеа “Имам љубав али коме да је дам” од српскиот турбофолкер Пеџа, а потоа и “Тајно моја” на Тоше Проески. Во продолжение погледнете ги двата настапа на Лабунски, а гледачите на Сител ова ќе го видат дури следната сабота во 21 часот.

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!