Почетна / Забава / Евровизија / Настапот на Калиопи на „Евровизија 2012“

Настапот на Калиопи на „Евровизија 2012“

 

Сите ќе се согласиме дека Калиопи вечерва беше извонредна, нејзиниот настап се вбројува во еден од најмоќните. На втората полуфинална Евровизиска вечер таа настапи втора по ред. Гласањето започна, ајде да се потсетиме како таа изгледаше на прекрасната сцена во Баку, и се разбира, да гласаме за својот фаворит. Со среќа Калиопи!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!