Почетна / Забава / Евровизија / Настапот на Калиопи на „Евровизија 2012“

Настапот на Калиопи на „Евровизија 2012“

 

Сите ќе се согласиме дека Калиопи вечерва беше извонредна, нејзиниот настап се вбројува во еден од најмоќните. На втората полуфинална Евровизиска вечер таа настапи втора по ред. Гласањето започна, ајде да се потсетиме како таа изгледаше на прекрасната сцена во Баку, и се разбира, да гласаме за својот фаворит. Со среќа Калиопи!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Тамара успеа да се пласира во финале, Македонија горда!

Вечерва, македонската претставничка Тамара Тодевска нè направи горди со својот настап на најголемиот европски избор …

error: Содржината е заштитена!