Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Директорот на Телма имал кавга со Лупевска околу вестите

Директорот на Телма имал кавга со Лупевска околу вестите

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува неформалната функција одговорен уредник на информативната програма на телевизијата Телма – пишува Фактор.

Информацијата за Фактор ја потврдил и главниот и одговорен уредник и директор на телевизија Телма, Атанас Кировски.

Едноставно, станува збор за наши несогласувања околу тоа кој треба да ги пишува најавите за прилозите што се емитуваат на вестите. Јас сметав дека тоа е најдобро да го прават новинарите, бидејќи тие најдобро знаат што е суштината на нивната сторија, а таа сметаше дека тоа треба да го прават уредниците на вести. Околу тоа и изби недоразбирањето, кое потоа ескалираше и затоа беше донесена оваа одлука“, вели Кировски.

Повеќе прочитајте на Фактор.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Слободанка Илиевска е новото лице во утринската на Алфа

Ново лице на ТВ Алфа. Слободанка Илиевска која досега ја гледавме како презентер на вести …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!