Почетна / Забава / Евровизија / Браво за Бразилецот што ја отпеа „Пред да се раздени“

Браво за Бразилецот што ја отпеа „Пред да се раздени“

 

Со бразилското и македонското знаме покрај себе, Бразилецот Силва ја препеа годинешната евровизиска песна на нашата земја – Пред да се раздени. На својот Јутјуб канал тој на Македонците им посака многу среќа на престојното издание од фестивалот „Евровизија“. Харизматичниот дечко дури се извинува што повеќе пати гледал во текстот на песната додека го снимал видеото, како и за грешките.

 

 

Потсетуваме дека минатата година девојката Тара од Панама ја пееше песната на Калиопи. Овие евровизиски фанови се уште еден доказ дека фестивалот не се следи само на овој континент. Во прилог е препевот на Силва на Пред да се раздени, а потоа потсетете се на Панамката што ја отпеа Црно и бело и ја поздрави екипата на ТВ Пакет.

 

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!