Почетна / Телевизија / Ајде да си играме телевизија, евтино е…

Ајде да си играме телевизија, евтино е…

Сте посакале ли некогаш самите да изработите телевизиски џингл или форшпан? Да ја искористите својата креативност, или пак едноставно да погледнете како тие материјали би изгледале преработени лично од вас со програмски содржини кои лично вие ги одбирате.

 

 

Доколку имате одвоено слободно време за изразување на вашата креативност обидетете се да си играте телевизија. Креативецот Сондерсон ви го овозможува тоа за само 15 долари. За таа цена го добивате овој темплејт достапен во резолуција од 1920х1080 кој тежи 38 мегабајти и е изработен во After Effects CS5 на 3-ти април годинава. Се разбира, неизбежни се и можностите да промените се што вас не ви се одговара. Како боја, текст, фонт и слично.

Регуларната лиценца за проектот чини 15 долари и е наменета за домашна употреба, промоција на некој помал настан, промоција пред клиенти и слично. Постои и проширена лиценца од 150 долари која е наменета за промоција на телевизиски и филмски продукции, реклами, игри и слично.

Но, се некако ми е познат од некаде овој темплејт.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!