Почетна / Филм / Финската драма комедија „Другата страна на надежта“ во петок на Телма

Финската драма комедија „Другата страна на надежта“ во петок на Телма

Сирискиот бегалец Калед на товарен брод пристигнува во Хелсинки. Во меѓувреме, трговецот Викстром на покер добива големи сума пари и купува ресторан. Кога властите ќе го одбиваат барање за азил на Калед, тој е принуден да остане нелегално во земјата. Викстром ќе го најде како спие во дворот зад неговиот ресторан и ќе му понуди работа и покрив над главата.

Петок, 2 септември, 22.15 часот – финскиот филм “Toivon tuolla puolen” на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британскиот хит „Slumdog Millionaire“ премиерно на МРТ 1

Петок (29 септември 2023), 21:05 часот, прв канал на МТВ „Милионер од гетото“ е приказна …

error: Содржината е заштитена!