Почетна / Телевизија / Алфа ја укинува емисијата „Овде и сега“?

Алфа ја укинува емисијата „Овде и сега“?

Помина само една недела откако обрнавме внимание на бројката oд реализирани емисии што ја оствари тимот на „Овде и сега“, а денес веќе го најавуваме можниот крај на овој проект. Имено, Нора Шакири на својот Фејсбук профил напиша благодарсност до сите оние што ја поддржувале досега, и кои придонеле да ја оствари последната емисија на Алфа од „Овде и сега“, 206-та по ред.

„Можеби ќе се гледаме на есен, можеби не! Можеби на друго место, на некоја друга фрекфенција, незнам“, стоеше во делот од нејзиниот статус. Ако таа не знае, ние уште помалку. На крајот со „срценце“ уште еднаш упати благодарност до сите.

 

 

 

 

Dejan | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!