Почетна / Забава / Видео | Аца Лукас одржа концерт на балконот за фановите и соседите

Видео | Аца Лукас одржа концерт на балконот за фановите и соседите

Аца Лукас одржа одличен концерт на неговата тераса, што ја организираше заедно со неговиот бенд, каде специјален гостин беше Кики Лесендриќ. Пејачот беше воодушевен од оваа идеја, но особено најлојалните обожаватели, кои заедно со него, ги пееја најголемите негови хитови.

Неговите соседи излегоа на балконите и пееја и ракоплескаа, а имаше и такви што го слушаа Аца од улица, па тој им рече да си одат дома „за оние на телевизија да не речат дека било лошо“.


Пред самиот концерт, Аца Лукас рече дека го прави тоа од душа и дека нема никаква материјална корист, па затоа на сите им испраќа порака да седат дома.

Концертот го следеа фановите и преку социјалните мрежи. Во продолжение, забавувајте се со концертот на Лукас :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!