Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Секоја недела на Сител – најновата сезона од „Britain’s got talent“

Секоја недела на Сител – најновата сезона од „Britain’s got talent“

Популарното британско шоу “Британија има талент” ексклузивно на телевизија Сител. Секоја недела во 14.45 часот ги следиме најневеројатните таленти кои ќе ве остават и вас подзинети.

Водителскиот пар Ент и Дек имаат задача да пронајдат нови таленти за глума, пеење, гимнастика, игра, или некоја друга способност. Натпреварувачите се натпреваруваат за награда вредна 100.000 фунти и единствена шанса да ја покажат способноста на гала вечерта Royal Variety Performance пред кралицата.

Сајмон Кауел, Аманда Холден, Дејвид Валајмс и Алеша Диксон се судиите кои остануваат запрепастени со новите и изненадувачки настапи на талентите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!