Почетна / Филм / Премиерно | Сeлма Хајек и Алек Болдвин се „Пијани родители“ на Телма

Премиерно | Сeлма Хајек и Алек Болдвин се „Пијани родители“ на Телма

Салма Хајек и Алек Болдвин ги играат главните улоги во романтичната комедија „Drunk Parents“ (2019) што на Телма ќе се емитува во недела, 9 октомври, во 22.15 часот.

Хајек и Болдвин ги играат улогите на Ненси и Френк кои ќе останат пијани цела ноќ откако нивната ќерка ќе биде избркана од факултет. Нивното пијанство ќе доведе до носење низа лоши одлуки, киднапирање и сериозен случај на замена на идентитетот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!