Почетна / Сапуници / Фото | Секоја домаќинка би го посакала Мустафа соблечен во кујна

Фото | Секоја домаќинка би го посакала Мустафа соблечен во кујна

Овој септември во ноќниот термин на Сител телевизија ја следите љубовната и традиционална драма “Марија и Мустафа”. Девојките веќе го познаваат Мустафа по неговото учество во “Бодрумска приказна”, …

а во новата серија, актерот Халми Џем Интепе повторно плени со неговата глума и згодно тело.

На 17-годишна возраст започнал да учи латински танц и победил на неколку локални натпревари.

Дебитирал на телевизија како танчер со турската верзија на Талентот, а се прославил со победата во шоуто “Survivor” во 2013-та година.

Освен во танцувањето и во глумата, актерот покажа дека добро се снаоѓа и во кујна со последните фотографии објавени на социјалните мрежи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Време е да паднеме во „Замка“, нова серија на Канал 5

Умут, маркантен и храбар човек, во потрага по правда за своето семејство но и за …

error: Содржината е заштитена!