Почетна / Филм / Петок на Телма со колумбиската драма „Todos tus muertos”

Петок на Телма со колумбиската драма „Todos tus muertos”

“Сите твои мртви” – петок, 04 ноември 2022 – 22:15 часот – Телма телевизија, филм добитник на награда за кинематографија на 2011 Sundance Film Festival.

Салвадор е селанец кој на својот имот еден ден ќе пронајде куп мртви тела. Веднаш ќе ја повика полицијата, но истиот ден се одржуваат избори за градоначалник, па властите повеќе сакаат да не се дознае за вакво насилство во нивното место.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!