Почетна / МК Сцена / Лила посакува : Сакам јас да видам како се врти Земјата во круг

Лила посакува : Сакам јас да видам како се врти Земјата во круг

 

Се сеќавате на оваа песна на Лила?

 

Се сеќавате на времињата кога Лила екс Филиповска имаше обиди да стане пејачка? Се сеќавате на времињата кога водеше “Несоница” со нејзиниот колега Мишко Барзов?

 

 

Токму тие двајца тогаш ја снимија и дуетската песна “Земјотрес” која очигледно се погоди со актуелната ситуација со земјотресите и реакцијата на Лила на еден таков додека се снимаше нејзината емисија. Некој се досетил и песната ја вклопил во најновото видео со Лила :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!