Почетна / Сапуници / Српската мини серија „Самец во брак“ во 18 часот на Сител

Српската мини серија „Самец во брак“ во 18 часот на Сител

 

Нова српска серија во 9 епизоди на Сител

 

Пред почетокот на новата сезона од квиз шоуто “Се или нешто”, Сител телевизија ќе ја емитува српската серија “Самец во бракот” во 18 часот. Серијата е снимена по роман на Мир Јам, авторката на неколкуте српски серии емитувани на Сител, а по истиот роман се снимени и два долгометражни филма : Брод плови за Шангај (1991) и Кад љубав закасни (2014).

Минатата година беше премиерно емитувана на Прва српска телевизија, а од утре започнува и во Македонија. Во продолжение прочитајте ја содржината за романтичната љубовна приказна на Радмило и Лилјана.

 

 

Содржина :

Радмило е адвокат кој со години е вљубен во убавата Лилјана. Иако е најпосакуваниот ерген во малото гратче каде живее, тој ги одбива сите брачни понуди затоа што сака Лилјана да е единствената жена со која би се оженил. Но таа планира да се омажи за Момчило, кој пред свадбата, во последен момент го покажува своето вистинско лице и одбива да се ожени со Лилјана. Изнервирана и бесна поради тоа, Лилјана од инает се мажи за Радмило иако не е заљубена во него.

 

 

Лилјана не е среќна во бракот и сака да се разведе, а Радмило ја моли да остане уште некое време како би смислиле како сето тоа ќе помине без скандали и озборувања во малото место. Радмило во бракот живее како самец, а Лилјана со тек на време почнува да го цени неговото внимание.
Нивниот однос постепено прераснува во голема љубов и тие двајцата остануваат да живеат заедно.

 

 

Улоги : Милош Биковић (Радмило), Бранкица Себастијановић (Лиљана), Весна Станојевић (тетка Стана), Игор Первић (таткото на Лиљана), Урош Јаковљевић (Момчило)

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од авторите на „Ветување“ на Канал 5 телевизија доаѓа „Аманет“

„Секој аманет се чува на свето место, но љубовта во најдлабокото место во срцето!“ Од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!