РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Филипа за Португалија на “Евровизија”

32/43  ПОРТУГАЛИЈА Изведувач: Filipa SousaПесна: ‘Vida minha’2 Полуфинале (24/05/2012)   После минатогодишната глупост што ја избраа Португалците, годинава тие се враќаат со една одлична фадо песна компонирана од никој друг туку од хрватскиот Андреј Бабиќ (познат по Евровизиските хитови “Senhora do Mar”, “Cvet z juga” и други). Годинава бев скептичен …

Повеќе »

Фотографијата што го потресе светот!

Масуд Хусеини од агенцијата “АФП” е добитник на Пулицеровата награда за најдобра фотографија во категоријата ударни вести. Неговото дело прикажува расплакани и исплашени дечиња по бомбашкиот напад во Кабул, оваа фотографија го потресе светот.     Добитници на значајната Пулицерова награда оваа година се и американската новинска агенција “Асошијетед прес”, …

Повеќе »

Станија на Костарика била полна со вошки!

  Популарната старлета Станија од шоуто “Survivor” во текот на престојот на Kостарика била полна со вошки. Еве што изјавува близок извор на продукцијата: “Сите девојки ја врзуваа косата за време на престојот на островот Костарика, единствено Станија својата ја носеше пуштена, иако од продукцијата ја предупредија дека на тој …

Повеќе »

Ретро блам: Добро јело, природне богатствиње…

Мистер Македонија на изборот Мистер Универзум во Кореја. Се сеќавате ли на овој блам? Овој Македонец сакајќи да се претстави себеси пред светот зборуваше на српски јазик! Страшно, жално и очајно…         Chris | ТВ Пакет

Повеќе »

Неред во Скопје, повреден снимател на Телма

Телевизија Телма извести дека нивниот снимател е повреден во денешното безредие што се случи некаде околу 17 часот пред зградата на Владата. Група од неколку стотици, претежно млади лица, започнаа протест и бараа расветлување на петкратното убиство. Силното полициско обезбедување беше присутно на местото, но сепак, протестот излезе од контрола …

Повеќе »

Црвена месечина – Финале

Дојде време да се збогуваме и со првата успешна вебновела во Македонија. Стотици од вас секојдневно ги читаа згодите и незгодите од животот на ликовите што се родија во главата на авторот, LucasScott. Големата секојдневна заинтересираност од посетителите да дознаат што ново ќе донесе “Црвената месечина” е награда за авторот …

Повеќе »

Владо го касна медуза, девојките во солзи!

За време на снимањето на “Survivor” српскиот манекен Владимир Вуксановиќ бил нападнат од медуза, брзата лекарска интервенција му го спасила животот.     Неименуваниот извор открива дека Владо ронел солзи од што болката била толку силна. “Раката му беше црвена и почна да отекува. Настана голема паника. Лицето му беше …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!