Почетна / Живот / Вклучете се во акцијата за расчистување на поплавениот регион

Вклучете се во акцијата за расчистување на поплавениот регион

 

 Фати се за лопата – Македонија помага!

 

 

Македонија во хумана акција, Балканот и светот помагаат на настраданите во поплавите во Скопје. Сечија помош, од секаков вид, е сеуште неопходна. Финансиска помош, механизација, храна, пијалоци, средства за чистење, лопати, ракавици, помош за товарање, помош за расчистување… македонскиот народ е сплотен како никогаш претходно и така треба да се продолжи. Политичарите на терен, медиумите со постојани известувања, јавните личности со донации, волонтерите во акција.

 

 

Заинтересираните правни субјекти и граѓани дополнително можат да се вклучат и со обезбедување на парична помош:
– Жиро сметка на Фонд на солидарност 300000001327966 ДБ 4030984271620 – Комерцијална банка
– Донирање на 100 денари со повик на телефоните: 075/070/077 143 400

 

 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт под свеќи за прв пат во Македонска Филхармонија

Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат „Candlelight“ магијата во Македонија! Илјадници свеќи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!