Почетна / Сапуници / Фото | И незаборавната Касандра се разболе од корона вирусот

Фото | И незаборавната Касандра се разболе од корона вирусот

Кораима Торес, позната за македонската публика по улогата на Касандра во истоимената популарна венецуелска теленовела, потврди дека е заразена со коронавирусот.


Потврдено. И покрај тоа што се пазев, сепак ете се заразив. Тестот за Ковид е позитивен, изненадена сум” – сподели 47-годишната актерка со селфи на својот профил на Инстаграм, каде изгледа навистина збунето и зачудено.


Сепак, успеа малку да ги утеши фановите па додаде “Сепак, со малку кафе, сето тоа изгледа подобро.”

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ќе ја репризира Шехерезад во ударен термин од 20 часот

“1001 ноќ” е турска романтична теленовела која со голем успех се прикажуваше во латиноамериканските земји, …

error: Содржината е заштитена!