Почетна / Забава / Фото | Скопјани се забавуваа на Movember After Work Party

Фото | Скопјани се забавуваа на Movember After Work Party

 

Кампањата за машко здравје Моември започна со одбележување на своите активности за подигнување на свеста преку After work party поддржана од светскиот бренд Дурекс. На настанот скопјани имаа можност да се забавуваат со познатите млади пејачи кои настапуваа во кафулето Драма, Виктор Апостоловски како Дурекс амбасадор и неговиот колега Мики Секуловски, а поддршка даде и Јана Бурчевска.

 

 

Сите посетители беа изненадени со подароците од Дурекс, кондоми и мустаќи, со цел подигнување на свеста кај мажите да се грижат за своето здравје. Кампањата е во организација на здружението на граѓани за здравствена превенција и социјална заштита на граѓаните „Превентус“.

 

{gallery}movember222{/gallery}

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!