Почетна / Телевизија / „Крик“ ќе ги решава проблемите на младите од среда на ТВ 24

„Крик“ ќе ги решава проблемите на младите од среда на ТВ 24

 

Тимот на “Крик” најавува интересно интерактивно дружење

 

“Крик” е емисија за млади која ќе почне да се прикажува на 28.03.2018, среда во 19:30 часот на Телевизија 24. Тимот на оваа емисија најавува дека ќе се обидат да ги изразат, искажат и истражат ситепроблеми на младите луѓе, но и да побараат нивно решение. “Крик” ќе ќажат :

 


– Централниот настан на премиерно прикажување на КРИК ќе се одржи во Винил. Поставен е бим, доколку биде убаво времето ќе поставиме уште еден надвор и планираме да правиме уште неколку работи, ама нека останат како изненадувања. И би требало да има попуст на сите пијачки зборено е со дечките. Значи она што можете да го направите е да дојдете во среда во Винил.

 Со цел што помасовно да одекне овој наш КРИК се одлучивме да направиме уште една акција на прикажување на емисијата на повеќе локации и ве повикуваме да се приклучите сите што сакате и можете да ја прикажувате емисијата во вашиот дом, влез, кафе бар, хотел и секаде каде што вам ќе ви биде најзгодно да ја гледате и прикажете емисијата. Формата за пријавување на прикажување на премиерата на КРИК е на следниот линк https://goo.gl/forms/Efs1pdrhWTLvVcIL2

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!