Почетна / МК Сцена / Боки 13 : Народот за Тоше искрено плачеше, тоа беа правите и искрени солзи

Боки 13 : Народот за Тоше искрено плачеше, тоа беа правите и искрени солзи

 

Боки 13  – Сите сме губитници со смртта на Тоше

 

 

8 години од смртта на најголемата македонска музичка ѕвезда на сите времиња, 8 години од смртта на единствениот Тоше Проески. Споменот за Тоше засекогаш ќе живее во битието на македонскиот народ. За него зборуваа многумина, за него ќе зборуваат многумина. Тоше остави белег кај сите, а Боки 13 е еден од оние кои најискрено и без влакна на јазикот напиша доста емотивен статус по повод годишнината од смрта на македонската легенда.

Во целост ви го пренесуваме статусот на Боки, кој е искрен и е за секоја пофалба.

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!