Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Пријавете се за учество во следната сезона од „Ѕвезде Гранда“

Пријавете се за учество во следната сезона од „Ѕвезде Гранда“

Доколку сте фан на познатото шоу и сакате да станете следната ѕвезда на Гранд, пријавите се за учество на аудицијата за следната сезона на “Ѕвездите на Гранд 2022/23”, која ќе се одржи на 13 јуни во просториите на Канал 5 Телевизија под раководство на Саша Поповиќ.

Досегашното високо победничко ниво на македонските учесници во Ѕвездите на Гранд можеме да го одржиме, ако сметате дека добро пеете. Значи, доколку имате талент за пеење и сакате тоа да го покажете на најновата аудиција, најпрво пријавете се на телефонскиот број 072 208 206 или испратите меил со име и презиме и ваш телефонски број на [email protected]

Саша Поповиќ и Канал 5 ве очекуваат!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!