Почетна / МК Сцена / Видео | Лозано во Белград: Мојата земја е Македонија, а не со додаток

Видео | Лозано во Белград: Мојата земја е Македонија, а не со додаток

Мега ѕвездата Влатко Лозаноски на второто издание на МАС регионалните награди за песната „Мајко“ добри награда за најдобра поп-фолк нумера.

– Голема благодарност до моите во Македонија, морам да го поправам Сале, тоа е Македонија, не е со тој додаток што го кажа пред малку, порача Лозано при подигнувањето на наградата, поправајќи го водителот кој рече дека Влатко доаѓа од Северна Македонија.

Секоја чест за Лозано, вака се сака Македонија!🇲🇰

Gepostet von МАКЕДОНИЈА – MACEDONIA am Montag, 27. Januar 2020

За разлика од Лозано кој зборуваше на македонски јазик, пејачката Тамара Тодевска која беше дел од водителите, во текот на целата манифестација зборуваше на српски јазик.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Поранешниот ЈуТјубер и рапер Давид Радичевски, познат како David Black, се враќа на македонската музичка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!