Почетна / Забава / Лидија Вукичевиќ: Не сакав и не се соблеков пред Никола Којо

Лидија Вукичевиќ: Не сакав и не се соблеков пред Никола Којо

Иако длабоко загази во шестата деценија од својот живот, актерката Лидија Вукичевиќ и понатаму важи за една од најзгодните жени на српската јавна сцена.
Во ексклузивното интервју за естрадниот магазин Бекстејџ вели дека секогаш си заминувала од однос каде што немало повеќе љубов. За улога никогаш никого нема прашано, ниту пак молено. Си направи таков живот, баш како што и одговара, затоа што кога ќе дојде судниот ден, не сака за ништо да жали.

Како зборува, така и живее и тоа на неа се гледа. Иако има 59 години, на многумина таа и понатаму е секс симбол. Дека годините се само бројка таа секојдневно докажува преку нејзините социјални мрежи. Таа воопшто не крие дека е горда на својот стас исто и како пред три децении кога имавме прилика да ја гледаме на филмовите и тв-сериите. Вели дека наскоро работната адреса нема да и биде Србија, бидејќи на друго место го препознале тоа што Србија не можеше.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

error: Содржината е заштитена!