Почетна / Забава / Старо маало се сели на АРМ – „Дaјте музика“ со спектакуларно live шоу

Старо маало се сели на АРМ – „Дaјте музика“ со спектакуларно live шоу

Во организација на Авалон Продукција, проектот ,,Дајте музика”, за прв пат ќе биде претставен во Македонија, со големо, спектакуларно мултимедијално шоу – концерт на отворено во Скопје, на стадионот на АРМ, со почеток од 20 часот.

Проследено со светска продукција, грандиозна сцена, звук и светло и збогатено со танц, видео, како и специјални гости, катчето исполнето со џагор кое досега беше достапно само на телевизиските екрани, доаѓа на стадионот на АРМ да го приреди најголемиот мултимедијален детски и тинејџерски настан кој некогаш се реализирал на оваа територија.

Како телевизиска програма во која главни протагонисти се група талентирани актери и пејачи, за брзо време станати идоли на новата генерација, што за Авалон Продукција претставува императив и задоволство, ,,филингот” наречен Дајте Музика на нивната публика да им го претстави во живо.

Влезниците се пуштени во продажба на продажните места во мрежата на Авалон низ Македонија како и онлајн на avalon.mk по следниве цени и категории:

ПАРТЕР: 400 денари
ФАН ПИТ: 600 денари (само 1.000 влезници во продажба)

Наш совет е – побрзајте!

На 27 – ми мај, Старо маало се сели на стадионот на АРМ!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!