Почетна / Филм / Саботна вечер на Телма со романтичната комедија „Home again“

Саботна вечер на Телма со романтичната комедија „Home again“

Mодерна романтична комедија во сабота на Телма.

📅 сабота, 29 октомври
⏰ 19:15 – Повторно дома

Неодамна разделена од нејзиниот сопруг (Мајкл Шин), Алис (Рис Витерспун) одлучува да започне одново со тоа што ќе се врати во својот роден град Лос Анџелес со нејзините две малолетни ќерки. За време на ноќното излегување на нејзиниот 40-ти роденден, Алиса запознава тројца амбициозни филмаџии на кои им треба место за живеење.

Алис се согласува да ги остави момците привремено да останат во нејзината гостинска куќа, но аранжманот завршува на неочекуван начин. Неверојатно новото семејство и новата романса на Алиса запираат кога ќе се појави нејзиниот поранешен сопруг, со куферот во рака.

“Повторно дома” е приказна за љубовта, пријателството и семејствата што ги создаваме. И една многу голема животна лекција: Почнувањето одново не е за почетници.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!