Почетна / Сапуници / Фановите среќни – актерите од „Полна месечина“ повторно заедно

Фановите среќни – актерите од „Полна месечина“ повторно заедно

Турските актери Џан Јаман и Озге Ѓурел ги следиме во главните улоги на Ферит и Назли во романтичната комедија “Полна месечина” на ТВ Сител.

Еден од најзгодните турски актери, Џан Јаман (Ферит) стекна плејада на фанови ширум светот, благодарение на неговите серии и совршениот атлетски изглед.

Па токму поради тоа, неговите обожавателки се среќни што Џан ќе глуми во нова теленовела, и тоа ни помалку ни повеќе туку со партнерката од “Полна месечина”.

Повторно ќе се работи за романтична комедија, во која Ферит и Назли ќе ја пренесат по втор пат хемијата на малите екрани.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи …

error: Содржината е заштитена!