Почетна / Телевизија / Големиот брат / Известување | Во петок во 21 часот на Сител стартува „Големиот брат“

Известување | Во петок во 21 часот на Сител стартува „Големиот брат“

 

Богата телевизиска есен на Сител телевизија

 

Овој петок, на 4 септември со почеток во 21 часот започнува емитувањето на новата сезона на реалното шоу “Големиот брат”. Македонските медиуми шпекулираат дека од Македонија во куќата влегуваат порно актерот Карло Бос и младиот жиголо Влатко де Гама, а дека понатаму влегува и трансродната Македонска – Наталија ВИП.

 

 

Кој точно ќе влезе и какви фаци ќе се борат за големата парична награда, останува да видиме во петок на Сител.

Покрај “Големиот брат”, најгледаната македонска тв куќа – Сител, започнува и со емитување на Европското првенство во кошарка, музичките шоуа Пинк ѕвезди и Пинк ѕвездички, а наскоро започнуваат и кулинарската емисија Брза кујна, како и новите епизоди на турските серии “Малиот ага” и “Збогум Румелија.”

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!