Почетна / Спорт (страна 8)

Спорт

Сител и кошарката на видео бим на плоштадот

  Веќе станува традиција натпреварите на нашите селекции да се следат и на Видео бим на плоштадот Македонија. Така ќе биде и овој пат кога љубителите на кошарката ќе можат да го следат на плоштадот премиерниот дуел Македонија – Црна Гора кој започнува во 17.45 часот со директен пренос на …

Повеќе »

Прекрасна реклама од ONE за нашите кошаркари

  ONE – Официјален спонзор на македонската кошарка     Телекомуникацискиот оператор ОНЕ, кој е спонзор на македонската кошаркарска репрезентација го промовираше новото видео за кошаркарите. Секако, тоа е рекламен спот на оваа компанија, но мора да се признае дека видеото е одлично.         | ТВ Пакет …

Повеќе »

Фото | Надал го покажа своето секси тело

    Само неколку денови после шокот на Вимбилдон и елиминација во првото коло, Рафаел Надал го покажа своето затегнато тело. Тој излезе уште во првиот круг на Вимблдон од тенисер кој е рангиран на 135 место во светот. По ова, Рафаел Надал си зеде предвремен одмор. Тенискиот ac го …

Повеќе »

Фото | Хрватски фудбалер почина на терен

  Синоќа почина младиот хрватски фудбалер Ален Памиќ, син на тренерот на Истра, Игор Памиќ и брат на фудбалерот на Динамо, Звонко, пишува порталот MKD News. Фудбалерот паднал додека играл и веднаш починал. Имал само 23 години. Како причина на неговата смрт се наведува срцев удар.     Ален Памиќ …

Повеќе »

Фото | Што прави Дејвид Бекам во овие моменти

  Фудбалската ѕвезда Дејвид Бекам моментално ужива во убавиот хотел во Хангжу. „Западното Езеро зашеметува“, напиша тој и ја сподели оваа фотографија со своите 27 милиони фанови на мрежата Фејсбук.         | ТВ Пакет  

Повеќе »

Португалија падна, Македонија патува на ЕП!

  Со победата на домашен терен над Португалија од 26:19 нашите најдобри ракометари се пласираа на третото големо натпреварување во низа. Директниот дуел со главниот конкурент за место на Европското првенство во Данска наредната година го извади на површина најдоброто од нашите ракометари, кои на свој терен не дозволија изненадување …

Повеќе »

Ѓоковиќ и Троицки како од мајка родени

  Јанко Типсаревиќ на „Ролан Гарос“ можете да го видите со рекет, но и со камера во рацете. Српскиот тенисер снима репортажи за „Типс тајм“, а во фокусот на камерманот се најдоа Виктор Троицки и Новак Ѓоковиќ, пишува порталот Прајмтајм.   Јанко сакал на навивачите да им покаже што се …

Повеќе »

Фото | Фернандо Торес нема ништо меѓу нозете?

  Шпанскиот интернационалец, фудбалерот Фернандо Торес кој ги брани боите на Челзи повторно е мета на потсмев. На социјалните мрежи кружи фотографија со опис: „Изгледа дека Фернандо Торес има женски гениталии“. Фотографијата е во прилог.

Повеќе »

Видео | Ова момче е новиот наследник на Џордан

  Ви пренесуваме потези на еден кошаркар кој покрај со своето име, Севент Вудс (седма шума), вниманието на себе го привлекува и поради талентот и потенцијалот кој го поседува. Она кое што ќе го видите веќе станува нормално, вообичаено, луѓето го земаат „здраво за готово“. Сепак, иако изгледа така, ова …

Повеќе »

Целосна снимка од „Асовите бираат асови“ на Сител 3

  „АСОВИТЕ БИРААТ АСОВИ – Спортист на годината 2012“снимка од целосната емисија емитувана на 17. февруари на Сител 3     Ракометарот на македонската репрезентација и член на РК Металург Наумче Мојсовски го доби признанието најдобар спортист на Македонија за 2012. година во организација на Телевизија Сител. Традиционалната манифестација „Асовите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!