Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Стојне и пријателите во музичко шоу во недела во 16 часот на Алфа

Фолкерката Стојне заедно со нејзината продукција “Мојсо” подготвив музичко шоу за сите оние кои ја сакаат нејзината, македонската музика.

Гости на пејачката во емисијата ќе видат Ѓоко Таневски, Дамјан Стојановски, Мишел Трајковски, Влатко Китаноски, Тони Јанкулоски, Бобан Мојсовски, Идает Сејфулов, Ален Рамчевски, Џељо Дестановски, Јане Рафајловски и Филип Нуневски, како и актерите од хумористичната емисија “Нема љутиш”.

Во шоуто освен нејзиниот долгогодишен соработник и менаџер Бобан Мојсовски, како дел од бендот што ја придружува се најдоа и Мишел Трајковски, Идает Сејфулов, Ален Рамчевски, Тони Јанкулоски и Влатко Китановски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!