Почетна / Спорт / Четврт финалните средби на Супер Глоуб 2019 на Телма

Четврт финалните средби на Супер Глоуб 2019 на Телма

Походот на ракометарите на Вардар на титулата Светски клупски шампион ќе имате можност да го следите ексклузивно на програмата на Телма. Македонскиот, регионалниот и европски првак Вардар во градот Дамам во Саудиска Арабија има можност да се закити и со титулата Светски клупски првак – пренесува Телма.

Нашите ракометари утре (28 август) во четврт-финалето на турнирот ќе се соочат со победникот од мечот Ал Мудхар – Њујорк Сити, а стартот на натпреварот е закажан за 19 часот. Вардар е апсолутен фаворит во утрешното соочување и ќе го чека епилогот од четврт-финалето во кое Замален најверојатно ќе се соочи со Кил, кој денеска во квалификациите за влез меѓу осумте најдобри се среќава со тимот на Сиднеј.


Според жрепката утре во четврт-финалето ќе играат уште Ал Вехда (Саудиска Арабија) – Таубате (Бразил) и Барселона – Ал Духаил (Катар).

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!