Почетна / Спорт (страна 12)

Спорт

Нов Зеланд соборен со 22 коша разлика!

По вчерашниот пораз од Ангола, македонската репрезентација вечерва (вторник) одигра одлична игра со резултат за паметење – 84:62. Противникот Нов Зеланд беше поразен со неверојатна разлика од 22 коша. Македонците беа во предност со минимум 10 коша разлика уште од почетокот на самата игра па се до крајот, што го …

Повеќе »

Вечерашна средба | Македонија – Нов Зеланд

Фановите на македонската кошаркарска репрезентација не се разочарани по вчерашниот пораз од Ангола, велат и Европското првенство пред неполна година го започнавме со пораз, но на крајот бевме толку блиску до големото финале. Натпреварите продолжуваат, а со тоа и надежта дека Македонија ќе успее да се квалификува за Олимписките игри …

Повеќе »

Македонија претставена како МКД. Грција збесна!

Грција е во паника. Кај нашиот јужен сосед владее хистерија поради уставното име Македонија и кратенката МКД, како што светската кошаркарска федерација ФИБА не претставува на квалификациите за Олимписките игри во Лондон, што деновиве се одржуваат во Венецуела, јавува дописникот на Нетпрес од Атина.   „Патриоти, го губиме името Македонија. …

Повеќе »

На Касиљас поважен му е мобилниот од титулата!

  Вчера (понеделник) во Мадрид се случи голема прослава по повод победата на Шпанија на Европското првенство во фудбал 2012. И додека сите славеа, папараците повторно си најдоа материјал за ексклузивен прилог. Имено, Сара Карбонеро, вереницата на Икер Касиљас, за време на победничката прослава му праќаше бакнежи на фудбалерот преку …

Повеќе »

Вечерва сите навиваме за Македонија!

Квалификациите за кошаркарскиот турнир на Олимписките игри во Лондон 2012 започнуваат денеска. Прв противник на нашата репрезентација е Ангола. Средбата меѓу Македонија и Ангола ќе се случи вечерва (понеделник) во 23.00 часот, а преносот во живо ќе се одвива на Сител телевизија. Ангола до сега има играно 5 пати на …

Повеќе »

Шпанија ја прегази Италија со 4:0 на Еуро 2012!

Репрезентацијата на Шпанија ја победи Италија со 4:0 во финалето на ЕУРО 2012. Победата се смета за највисока на една селекција во финалните натпревари на европските првенства. „Црвените“ сосема заслужено дојдоа до третата шампионска титула, нивната земја стана прва во историјата која успеала да ја одбрани шампионската круна на ЕП. …

Повеќе »

Финале на Еуро 2012: Шпанија – Италија

Вечерва (недела) во Киев на „Олимпискиот Стадион“ се игра финалето на 14-то Европско првенство во фудбал. Финалисти се репрезентациите на Шпанија и на Италија, и двете досега ја имаат освоено титулата најдобар на Стариот континент.   Актуелниот шампион (ЕП 2008) Шпанија може да се пофали со триумф и во 1964-та …

Повеќе »

Најдобрите и најлошите тетоважи на „Еуро 2012“

Европското првенство во Полска и Украина е одлична можност за фудбалерите да ги покажат уметничките дела на своите тела. Последниве неколку недели видовме се, од скелети до улични знаци. Вие проценете која е тетоважа е најдобро изработена.                     Chris | ТВ …

Повеќе »

Предвидување | Германија и Шпанија во финале!

Француската порно ѕвезда Вирџини Каприс излезе со ново предвидување. Сексипилната русокоса девојка на светот му открива дека финалисти на „Европското првенство 2012“ ќе бидат Германија и Шпанија. Што мислите, ќе се остварат ли нејзините прогнози? Повеќе разголени фотографии од неа на овој линк.         Chris | ТВ …

Повеќе »

Порно ѕвезда ги предвидува резултатите од ЕП 2012!

По успехот на порно ѕвездите што учествуваа на натпреварот помеѓу Данска и Германија, со задоволство ве известуваме дека светот на порното и фудбалот повторно се соединија. Запознајте ја Вирџини Каприс, француска порно ѕвезда којашто ги предвидува резултатите од фудбалските натпревари на „Европското првенство“, така што ги запишува на своите неодоливи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!