Почетна / Спорт / Бокс меч : Антони Џошуа и Карлос Такам, вечерва на Телма телевизија

Бокс меч : Антони Џошуа и Карлос Такам, вечерва на Телма телевизија

 

Сабота во прајмтајм – бокс на Телма телевизија

 

 

Вечерва од 21 часот на Телма телевизија ќе се емитува бокс меч за шампион вo супертешка категорија во WBA и iBF верзиите. Борбата ќе се води меѓу актуелниот светски шампион Anthony Joshua кој го демолира Klichko, а од другата страна е Carlos Takam,

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ ќе го прикажува Светското првенство во ракомет 2021

Светското првенство во ракомет за мажи 2021 ќе се одржи во Египет од 13 до …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!