Почетна / Спорт / Рома VS Ливерпул – во среда се одлучува за големиот финалист на ЛШ

Рома VS Ливерпул – во среда се одлучува за големиот финалист на ЛШ

 

Кој ќе биде тимот што ќе добие пласман во елитното финале во фудбалската Лига на шампиони?

 

На дуелот одигран на „Енфилд“, англискиот тим славеше со 5:2 и направи голем исчекор кон пласман во финалето. Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино беа стрелците кои ги донесоа “Црвените” на чекор до финалето. Чешкиот напаѓач, Патрик Шик верува дека тој и неговите соиграчи од Рома можат да направат ново чудо и да го елиминираат Ливерпул од Лигата на шампионите.

 

 

Дали одлучноста и храброста на римската “Волчица” ќе успее да направи чудо на вториот полуфинален натпревар или послабата дефанзива во нападот на “Црвените” не е пресудна за пресврт во резултатот?

Среда, 2 мај во 20 часот и 45 минути, реванш натпревар Ливерпул – Рома на Прва.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!