Почетна / Спорт / Ќе може ли Баварците да го сопрат Роналдо – полуфинале на ЛШ на МТВ

Ќе може ли Баварците да го сопрат Роналдо – полуфинале на ЛШ на МТВ

 

Ќе ги турнат ли Кралевите панталоните пред Баварците?

 

Досега шест пресметки меѓу двата гиганти во полуфиналето на Лигата на шампионите. Вечерва, Реал Мадрид и Баерн Минхен ќе ги измерат силите во големата борба за големиот трофеј.

 

 

Ливерпул и Рома во претходната фаза ги елиминираа големите фаворити Манчестер Сити и Барселона, но особено интересен беше синоќешниот спектакл меѓу овие две екипи на „Енфилд Роуд“, по кој ќе се наѕира првиот патник во Киев, но двобојот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид вечерва е она што сите со нетрпение го очекуваат.

 

 

Како ќе се покажат тимовите на Зинедин Зидан и Јуп Хејнкес? Дали Баерн Минхен ќе знае да го сопре Роналдо или замената на Рафиња на местото на лев бек место повредениот Алаба е добра тактика на Баварците?

Фудбалскиот земјотрес е денеска во 20.45 часот, а натпреварот ќе ви го овозможат Македонската телевизија, Хајнекен и Уни Кредит.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Подарок од Баерн Минхен за Мусала, нов договор и повисока плата

Склучување нов договор со важност до 2026 година и годишна плата од пет милиони евра, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!