Почетна / Оператори

Оператори

Четири нови канали на BoomTV

BoomTV MK

Од 1. септември, Боом ТВ ја збогатува својата програмска шема со 4 нови канали, наменети за различни целни групи. Станува збор за 24Kitchen, BabyTV, OBN и Orlando Kids.   24Kitchen е наменет за сите љубители на готвењето и добрата храна. Каналот емитува единечни и сериски емисии, репортажи и патеписни емисии …

Повеќе »

MaxTV го најави враќањето на Jungle TV

На официјалната Фејсбук страна на MaxTV предмалку беше објавена информација во врска со сателитската Jungle TV што неодамна ја изгуби дозволата за работа и престана да зрачи во етерот. Имено, вчера бил лансиран каналот JNTV, односно ребрендираниот канал Jungle TV, велат тие, кој можете да го најдете под број 405 …

Повеќе »

Спорт Клуб и Спорт Клуб + бесплатно во blizoo!‏

Не пропуштајте ја единствената можност да ја искористите неверојатната понуда на blizoo оваа пролет: “Спорт Клуб”, ” Спорт Клуб +” бесплатно до 31.05. 2012! 50 % попуст на пакетите со 3 услуги дури 6 месеци! Пакет со 15 Тринг канали, бесплатно до 30.06.2012!         | Blizoo

Повеќе »

Известување | MaxTV со нови канали во понудата

Корисниците на MaxTV, од денес имаат можност да следат програма на 2 нови ТВ канали, TLC и Discovery ID Investigation.  TLC каналот во продукција на Discovery е замена за Discovery Travel & Living, кој минатата недела беше згаснат по одлука на компанијата. Содржински опфаќа семејни колажни теми поврзани со домот, …

Повеќе »

“Близу” ги воведува Спорт Клуб и Спорт Клуб +

Телекомуникацискиот оператор „Близу” минатиот месец постигна согласност со каналите „Спорт Клуб” и „Спорт Клуб +”. Овие канали ќе бидат вклучени во сите дигитални пакети на „Близу” каде сите претплатници ќе бидат во можност да ги следат каналите бесплатно до 31 мај 2012 година.   „На огромно задоволство на нашите претплатници, …

Повеќе »

Blizoo отвори нов салон во ГТЦ, Скопје

Корисниците кои ќе склучат нов договор до 28-ми април добиваат попуст за понудените пакети     Телекомуникацискиот оператор „blizoo“ денес го отвори својот нов салон во Градскиот Трговски Центар во Скопје, а промотивниот настан беше соодветно одбележан со музичка забава, натпревар во мини фудбал на маса и подароци за сите …

Повеќе »

Фудбал само на MaxTV

Порталот Идивиди денеска ја објави ексклузивната информација дека Македонски Телеком ги откупил правата за пренос на фудбалските натпревари од Лигата на Шампиони и Лига Европа за сезоната 2012 – 2015 година. Во текстот е додадено дека за поголемо спортско уживање, љубителите на фудбалот ќе можат да ги следат сите популарни …

Повеќе »

Од аналогни во дигитални

  АЕК ќе избира оператор за дигитално емитување на телевизиите Агенцијата за електронски комуникации најдоцна до задутре ќе распише јавен повик за избор на  оператор  кој ќе располага со преостанатите три мултиплекси, два за национални телевизии и еден за регионални.  Со тоа треба да се создадат услови за префрлање од …

Повеќе »

Нови канали на Близу

    Близу промовираше нова комбинација на услуги и нови канали во својата понуда   Оваа недела, телекомуникацискиот оператор Близу го промовираше пакетот со неограничен интернет и фиксна телефонија за 599 денари месечно. Овој пакет е достапен во LAN зоните во градовите каде е присутен овој оператор. Со оваа понуда, …

Повеќе »

“TotalTV” воведе три Sport Klub HD канали

    Ајде малку да ги израдуваме и љубителите на спортот. Операторот “TotalTV” од 1-ви февруари во својата понуда ги вклучи каналите Sport Klub HD со широка палета од најдобрите спортски натпревари. Отсега корисниците на “TotalTV” можат да следат уште три спортски канали во HD квалитет, и тоа: Sport Klub …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!