Почетна / Оператори / MaxTV го најави враќањето на Jungle TV

MaxTV го најави враќањето на Jungle TV

На официјалната Фејсбук страна на MaxTV предмалку беше објавена информација во врска со сателитската Jungle TV што неодамна ја изгуби дозволата за работа и престана да зрачи во етерот. Имено, вчера бил лансиран каналот JNTV, односно ребрендираниот канал Jungle TV, велат тие, кој можете да го најдете под број 405 и што е достапен за сите корисници на MaxTV.

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Близу” ги воведува Спорт Клуб и Спорт Клуб +

Телекомуникацискиот оператор „Близу” минатиот месец постигна согласност со каналите „Спорт Клуб” и „Спорт Клуб +”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!