Почетна / jovica (страна 22)

jovica

Предавство, епизода #77 |Alevosía

  Густавоо се враќа во Гвадалахара и го пречекува тешката вест дека ракот и се повратил на Лусија. Трини доаѓа кај својата мајка да истражи дали имала нешто во минатото со Алехандро Салвадор.  Доња Инес дрско и приговара на својата ќерка дека не е нејзина работа ии префрла што се …

Повеќе »

Предавство, епизода #76 |Alevosía

  Доња Инес ја дочекува својата пријателка Хулија известувајки ја дека не може повеќе да молчи и дека мора некому да се исповеда. Инес ја известува дека имала долга љубовна афера со Алехандро Салвадор во минатото. Хулија и се колне дека нема никому да го каже тоа што го дознала. …

Повеќе »

Предавство, епизода #75 |Alevosía

  Анхелес и соопштува на својата пријателка Естер дека сака да продлжи да го живее животот нормално и решава да ги заврши веќе започнатите студии по медицина. Естер и се пожалува на Анхелес дека е љубоморна на Карола, новата келнерка која Хоакин ја вработил во барот. Хаиме му признава на …

Повеќе »

Предавство, епизода #74 |Alevosía

  Хаиме и признава на Сеси дека нема намера да се врати во Бостон, но не и кажува која е вистинската причина зошто не сака да се врати во САД. Октавио и Анхелес повторно се среќаваат во паркот и Октавио ја кани на кафе. Кога ќе се врати дома, Анхелес …

Повеќе »

Предавство, епизода #73 |Alevosía

  Нурија го известува Густаво дека откако ја силувал Педро направил атест кој покажал дека е бремена од претходно, те од Густаво. Му вели дека тоа дете е плод на таа голема љубов и дека затоа се вратила во Гвадалахара за да го врати човекот и таткото на нејзиното дете. …

Повеќе »

Предавство, епизода #72 |Alevosía

    Нурија се наоѓа со Трини на кафе бидејки и треба помош да ги раздели Лусија и Густаво. За време на нивниот разговор се појавува Октавио кој е восхитен од убавината на Нурија. Тоа попладен Лусија добива букет рози во вилата со картичка на која пишува; Од некој кој …

Повеќе »

Предавство, епизода #71 |Alevosía

  Нурија не се предава така лесно и доаѓа во клиниката, барајки го Густаво, но не го наоѓа бидејки е на состанок. Марко им предлага на Лусија и Густаво да ја стават Анхелес на тест до хипноза, кој претходно имал покажано успешни резултати кај луѓето кои страдаат од амнезија. Докторто …

Повеќе »

Предавство, епизода #70 |Alevosía

По телефонскиот разговор со Лусија, Нурија си ветува себеси дека ќе се бори да го поврати Густаво. Попладнето, полиција доаѓа во домот на Лусија и ја приведуваат Анхелес Соријано за подметнатиот пожар во винарата. Анхелес е збунета и не знае за што станува збор бидејки не се сеќава. Лусија бара …

Повеќе »

Предавство, епизода #69 |Alevosía

  Чекајки го Марко во паркот, на Анхелес и приоѓа Октавио. Откако ќе види дека не го препознава, Октавио и се претставува како болничар кој ја чувал и негивал додека била во кома. Анхелес верувајки му дека ја говоривистината, му се заблагодарува за негата а тој ја замолува да останат …

Повеќе »

Предавство, епизода #68 |Alevosía

Марко доаѓа на вечера во вилата на Лусија и не може да поверува дека убавата Анхелес е истата онаа девојка на чија убавина се воодушевуваша на фотографијата во станот. По вечерата, Марко го известува Густаво дека сака подобро да ја запознае девојката, но хирургот го моли да биде внимателен, бидејки …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!