Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #71 |Alevosía

Предавство, епизода #71 |Alevosía

 

Нурија не се предава така лесно и доаѓа во клиниката, барајки го Густаво, но не го наоѓа бидејки е на состанок.

Марко им предлага на Лусија и Густаво да ја стават Анхелес на тест до хипноза, кој претходно имал покажано успешни резултати кај луѓето кои страдаат од амнезија.

Докторто задолжен за здравјето на Алваро, ја известува неговата сопруга Трини дека Алваро иако е во кома, свесен е за гласовите  и луѓето кои го опркужуваат. Трини сега е исплашена бидејки сите интриги кои ги направи, гласно ги имаше споделено со Алваро кој мислеше дека не ја слуша.

Густаво и Лусија посетуваат гинеколог кој ги известува дека бременоста на Лусија тече во одличен прогрес и дека чекаат девојче.

Нурија е упорна да го лоцира Густаво па го бара и во барот на Хоакин, каде што Хоакин ќе ја истера, велејки и дегка Густаво е среќно женет и ја советува да замине од Гвадалахара.

Октавио успева да ја заведе една од медицинските сестри во клиниката Нуева Вида –агва корисетејки ја за своите идни планови.

Беатрис, ќерката на Хулија и полусестрата на Моника и Дарио добива работа во барот на Хоакин како ПР, па прославува со својата мајка.

Густаво и признава на Лусија дека Нурија е сеуште во Гвадалахара и дека може да им направи проблем.

Анхелес, во меѓувреме ја подготвуваат за хипноза, а Сара, медицинската сестра која претходно спиеше со Октавио и става количина на дрога во инјекцијата.

Марко започнува со сесијата и почнува да ја распрашува девојката за своето минато. Девојката прво се сеќава на свој роденден, како дете, потоа на некои немили моменти како расправиите со Густаво, абортусот…Кога ќе забележи дека Анхелес станува нервозна, Марко го прекинува испрашувањето под хипноза.

Додека Анхелес закрепнува од хипнозата, Марко го прашува Густаво зошто Анхелес имала дискусии и расправи со него во минатото? Хирургот му објаснува каков бил нивниот однос претходно и дека морал да стави крај на нивната врска бидејки ја љубел Лусија.меѓу другото Марко го прашува хирургот зошто Анхелес ја запалила винаријата на неговите роднини.

По разговорот со Густаво, Марко се прашува како една кротка девојка како Анхелес можела да прави толку подли работи во минатото?

 

продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!