Почетна / jovica (страна 20)

jovica

Нашата делегација упорно одбива да оди во финале!

    Свежо излезеното видео од втората проба на македонската избраничка за песна на Евровизија само потврди колку Македонија е назад во европската поп сцена и музика. Еден лош настап (да, оној зборуваниот во Амстердам) не беше доволен за да се заклучи дека Тијана пее лошо.  Да бидеме искрени, песната …

Повеќе »

Предавство, епизода #92 |Alevosía

  Иако никој не помислува на најлошото по несреќата на Сесилија, докторите ја известуваат фамилијата дека девојката нема да може да гледа. Сесилија бара утеха во својата баба, доња Инес, додека Густаво ја теши дека слепилото е само минливо и дека ќе ја прати кај најдобрите експерти. Анхелес е бесна …

Повеќе »

Совршеното тело на Себастијан Рули

Сигурно дека сите љубители на сапунски серии го помнат и го знаат Рули како Ектор од хит серијата Руби. Актерот е актуелен со своите најнови серии “Вистинска Љубов“ и “Украден Живот“ но и покрај тоа што е на прагот од 40 година, Рули изгледа подобро од било кога.     …

Повеќе »

Предавство, епизода #91 |Alevosía

  Анхелес е преплашена кога ќе го види Октавио на прагот од дестката соба и почнува да вреска на сиот глас. Доаѓа Гставо и го исфрла Октавио на улица заканувајки му се дека не сака да го види повеќе ниту близу куќата ниту близу било кој од фамилијата. Носејки го …

Повеќе »

Предавство, епизода #90 |Alevosía

  Анхелес е очајна и бара помош откако ќе и ја украдат Лусијана.  Веднаш му се јавува на Густаво и го известува за слученото. Даниела која трча низ паркот со бебето в раце доаѓа до еден автомобил со темни стакла и го предава детето. Во автомобилот е Трини која и …

Повеќе »

Предавство, епизода #89 |Alevosía

  Нати не сака да слушне за идејата да го дадат детето на посвојување. Му вели на Алберто дека попрво би се развела од него отколку да ја лиши од својот син. Доња Инес ја известува Анхелес за состојбата на Диего и дека најверојатно се дрогира. Анхелес ја смирува својата …

Повеќе »

Предавство, епизода #88 |Alevosía

    Густаво излегува од болница по три недели, а Анхелес има организирано излет на село за целата фамилија и блиските пријатели. Со два автомобила, сите заминуваат на село да минат убав викенд. Додека останатите поаѓаат по дрва за огрев, Анхелес останува да ја чува Лусијана додека Нати останува со …

Повеќе »

Миа Колучи го покажа своето змиско тело

  Мексиканската актерка и пејачка Анаи, позната како Миа Колучи од инстант хитот Бунтовници, пријатно ги изненади своите фанови покажувајки го своето идеално тело на twitter.    Пејачката подготвува нов албум, во која посебно учевство ќе има популарниот Flo Rida.  

Повеќе »

Незаборавната Есмералда има ново момче!

  Летисија Калдерон објави фотографии со новото момче!   Летисија Калдерон, познатата мексиканска актерка и незаборавна Есмералда од истоимената теленовела, неодамна објави фотографии од своето момче на twitter.    “Оваа фотографија ми ја разубаве годината”, напиша Лети на својот профил додавајки среќни емотикони под истата.    ЈоцКо|ТвПакет

Повеќе »

Предавство, епизода #87 |Alevosía

  Даниела која е исплашена по киднапирањето се јавува кај Анхелес да ја извести дека Лусијана е киднапирана. Диего кој станува секој ден се позависен од дрога, му се јавува на Франко барајки нова доза. Доња Инес и  префрла на Трини дека не смеела да му каже на Марко дека …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!