jovica

Најава за нова вебновела – Другата страна на рајот

ДРУГАТА СТРАНА НА РАЈОТ Секој рај има свои ѕвечарки…   Рехина Албарасин е богата, моќна и ценета млада жена која ќе ја пронајде љубовта во Леонел Карвахалес, млад, згоден но алчен маж за моќ и богатство. Нивната венчавка ќе биде од соништата, но медениот месец ќе се’ претвори во кошмар …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #059 & 060 (ФИНАЛЕ)

#59то продолжение     Емператриз само што излезе од под туш. Имаше ултиматум од Лусијано да ја напушти куќата до девет часот навечер. Куферите и беа спакувани во собата, а на креветот беа префрлени само алиштата кои сакаше да ги носи на себе. Пријде до тоалетната масичка и со врвот …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #057 & 058

#57мо продолжение                     Oткако Себастијан го ослободи својот татко  и со себе ги зедоа парите за откуп, го заврза киднаперот за еден столб во хангарот. Набрзо на местото се појави Алекс. Водејки се од идејата дека неговото салдо ќе биде зголемено за милио долари, наиде на неуспех. –       …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во хотелската соба, одвај прекриени со сатенските чаршафи. Тој беше потпрен на нејзините гради, а таа со рацете проаѓаше преку неговата кадрава и густа коса. –       Како да се вратам во реалноста по ова?, – го …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #053 & 054

#53то продолжение                 Со двете дланки, Себастијан го покри своето лице. Одеднаш се имаше смисла. Беше приведен за убиството на сопругата на Сантос. –       Единствен начин да се спасиш од оваа ситуација ти е сведок кој ќе потврди дека ти не сси ја убил Перла Сантос. Себастијан веднаш …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #051 & 052

#51во продолжение                 Хисела го помина претпладнето пред телевизорот гледајки серии. Кога се огласи ѕвоното на влезната врата од станот, го исклучи телевизорот и ги отвори книгата и тетратките како камуфлажа дека учи. Но, наместо Себастијан кој мислеше дека е, пред влезната врата стоеше Вероника. –       Како си, …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #049 & 050

#49то продолжение                 Мануел посегна по прстенот кој го донесе неговиот брат. Држејки го в рака, на глас го прочита изгравираното. –       Од Мерседес за Рафаел, 10 април 1984 г. Во тој момент во канцеларијата влезе Ева, секретарката известувајки го за претстојниот состанок кој требаше да започне. –       …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #047 & 048

#47то продолжение                 Дијана удобно се смести на празното место во конференциската сала. Ги чувствуваше погледите вперени во неа и тоа и годеше. –       Разбирам дека сите сте изненадени, – започна откако пред себе го извади нотесот. – Сакам да знаете дека сум подготвена да одговорам на секое …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #046 & 046

#45то продолжение                           На читањето на тестаментот на Рафаел Уриостеги во конференциската сала во Фалкон, покрај најблиските роднини, неговите ќерки, сестра, беа повикани и болничарката Дијана и собарката Марта на сечие изненадување. –       Мојот дом во Педрегал, станот во Поланко, вилата во Ваље дел Браво и имотот Охо …

Повеќе »

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #043 & 044

#43то продолжение                 По сознанието дека татко и е исчезнат, Каталина го извести Мануел дека го прекинуват викендот и дека веднаш мораат да се вратат во Мексико Сити. –       Не ми се верува, – беснееше Мануел на ваквата одлука на неговата вереница. – Десет пати ти реков да …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!