Почетна / Вебновела / Предавство, епизода #75 |Alevosía

Предавство, епизода #75 |Alevosía

 

Анхелес и соопштува на својата пријателка Естер дека сака да продлжи да го живее животот нормално и решава да ги заврши веќе започнатите студии по медицина.

Естер и се пожалува на Анхелес дека е љубоморна на Карола, новата келнерка која Хоакин ја вработил во барот.

Хаиме му признава на Густаво за случувањето во Бостон и Густаво му ветува дека ќе зборува со Марко за да му даде постојана работа во клиниката Нуева Вида –Агва.

Бесрамната Трини почнува страсно да води љубов со Октавио пред Алваро кој е во кома.  Во тој миг Алваро ќеги отвори очите и ќе почне да ја навредува својата сопруга. И се заканува дека ќе и одземе се и дека ќе ја истера од станот.

Октавио ја прашува Трини дали сака да му стави крај и да го задуши, но Трини исплашена го брка Октавио од станот.

Лусија споделува со својата ќерка Сесилија дека се плаши Анхелес да стане каква што беше претходно. Сесилија ја теши својата мајка дека тоа нема да се случи.

Густаво ја лаже Нурија дека ќе замине во Мексико за да направи ДНК тест и истиот да го спореди со анализите на нивното бебе.

Октавио бара пари од Трини за да го исплати молкот на медициснката сестра Сара.. трини му ги дава бараните пари и му се колне дека тоа се последните пари кои ги добива од неа.

Нурија доаѓа да се прости со Лусија и ја известува дека сега кога ќе замине со Густаво во Мексико нема повеќе да се врати назад. Ја известува дека ја запознала и нејзината сестра Трини и дека се работи за инзвонредна личност. Лусија почнува да се сомнева дека Трини ги има направено фотографиите од Нурија и Густаво.

Доња Инес добива тежок нервен напад и ја посетува својата пријателка Хулија бидејки има потреба да се олесни и да го сподели своето минато со некого. Бидејки не ја наоѓа Хулија дома, одлучува да ја почека.

 

продолжува

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!