Почетна / dani (страна 368)

dani

Вака ќе изгледа новогодишната програма на Скај Нет телевизија

  Многу музика со скопската Скај Нет за време на празниците     Скај Нет телевизија за време на новогодишните празници ќе понуди многу музика, многу забава, многу филмови, а на програмата редовно ќе се емитуваат и сериите “Првата дама” и “Крадец на срца”. Во продолжение ви прикажуваме слики од …

Повеќе »

Српската емисија „Пеколна кујна“ од понеделник на Алфа

  Нема крај на српските емисии на Алфа     Ако до пред некое време можеа да се видат бразилски, мексикански, хрватски, американски серии на Алфа, во моментов може да се види во најголем дел, српска програма. Од понеделник во 20 часот започнува новата српска емисија “Пеколна кујна”. Кулинарското ТВ …

Повеќе »

Нови емисии на „Тунел” на МТВ 1 со нови животни исповеди

  Има ли светлина на крајот на тунелот?    Единствено нешто кое нема граници, кое не може да се контролира, и кое може да се шири и конструира до бесконечност е човековата мисла. Но што ако не може да биде кажана? Тоа беше тема на првата емисија од новата сезона …

Повеќе »

Романтичната драма „Судијката од Седар Кoв”, од понеделник на Телма

  Нова романтична серија доаѓа на Телма телевизија   “Судијката од Седар Кoв” е романтична драма во 25 продолженија, која од понеделник започнува на Телма во 17:30 часот, со реприза следниот ден во 13 часот. Базирана е на бестселер на Деби Мекомбер. Во улогата на судијката ќе ја гледаме Енди …

Повеќе »

„Икс фактор” продолжува, но дали и Македонија ќе биде дел од шоуто?

     Ексклузивно, ви откриваме дека во првите месеци на 2015 година ќе започне втората сезона од талент шоуто “Икс фактор”. Шоуто ќе се емитува на Прва телевизија во Србија и Црна Гора, на РТЛ телевизија во Хрватска. Претходната сезона во Србија, Црна Гора и Босна се емитуваше на каналите …

Повеќе »

Српската серија „Воена академија” од четврток започнува на Алфа

   “Воена академија” во 22:20 часот на Алфа   Вечерва, гледачите на Алфа телевизија ќе ја проследат последната епизода од бугарската крими серија “Подземје”, а утре (вторник) и задутре (среда) во нејзиниот термин ќе биде прикажан српскиот филм “Зона замфирова”, неколку пати емитуван на други македонски телевизии. Од четврток, во …

Повеќе »

Жељко Јоксимовиќ станува дел од жирито на „Пинк ѕвезди”

  Српското музичко шоу “Пинк ѕвезди” добива нов член во жирито. Имено, како што известуваат српските медиуми, Бора Џорџевиќ во следниот период нема да биде дел од жирито на ова шоу. Тој е спречен во оваа работа поради здравствени проблеми, а желбата на продукцијата на Пинк е познатиот српски пејач …

Повеќе »

Видео | Повторно овации по настапот на Трајче во “Пинк ѕвездички”

    Сигурно се сеќавате на Трајче Георгиев кој пред три недели го воодушеви жирито на “Пинк ѕвездички”, а потоа и цела балканска јавност со песната “When I was you man”, а во вчерашната емисија, повторно истите впечатоци и овации по неговиот настап. Првиот пат се претстави со песна од …

Повеќе »

Холандија и Малта ги избраа своите песни за Евровизија

    Овие денови официјално беше претставена нумерата со која Холандија ќе настапи на Евровизија 2015 во Виена. Станува збор за реномираната холандска пејачка Trijntje Oosterhuis која ќе ја пее песната “Walk Along” на јубилејното 60-то издание на Евровизија. Како автор на песната се појавува Anouk, која ги бранеше боите …

Повеќе »

Новата серија “Цајкан” од понеделник во 19:50 часот на Телма

  Американската акција “Цајкан” од понеделник на Телма телевизја   Утре во 19.50 часот на програмата на Телма ќе биде прикажана последната епизода од втората сезона на хит серијата “Лица за одстрел” (Person of interest), a веќе од понеделник во нејзиниот термин започнува нова американска серија. Се работи за “Цајкан”, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!