Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Македонска народна музичка емисија секоја саботна вечер на Алфа

Македонска народна музичка емисија секоја саботна вечер на Алфа

Секоја сабота на Алфа телевизија ќе се емитува ново домашно фолк шоу. “Запеј ја онаа нашата…” е народна музичка емисија, во која ќе се пејат стари македонски песни во живо, под водство на Илчо Јованов.

Секоја емисија ќе има по двајца гости, еден од постарата генерација, еден од поновата. Водители на музичката емисија, која ќе се емитува во 20.15 часот, ќе бидат Ирена Спировска и Зоран Џорлев.

Македонски народни и обнародени песни конечно во едно телевизиско шоу. Песни за души што ќе ви ги разгалат сетилата и ќе ви го разиграат срцето.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

26 март | „Click Plus“ на ТВ 21 со Анѓушев, Мисајловски и Манчевски

Сите бараат помош, но кој ќе помогне во борбата со Корона вирусот? Вечерва (26 март) …

error: Содржината е заштитена!