Почетна / dani (страна 367)

dani

Данската крими серија „Специјална единица“ на Телма во 19:15 часот

  Од вторник на Телма во 19:15 часот – нова крими серија   Од вторник на програмата на Телма телевизија започнува со емитување данската криминалистичка серија “Специјална единица” која ќе се емитува од понеделник до петок со вкупно 32 епизоди. Додека на другите телевизии одат турски серии надсинхронизирани на македонски …

Повеќе »

Побиени трачевите, Ким и Канје на вечера со Бијонсе и Џеј Зи

  Можеби не се пријателки, но не се ни непријателки     Популарните џет сетери Ким Кардашијан, Канје Вест, Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи се видени конечно на едно место во исто време, на заедничка вечера. Сликата на која популарната четворка е видена заедно, предизвика големо внимание во таблоидите …

Повеќе »

Петтите сезони на „Озборувачка“ и „Менталист“ на МТВ 1

  Нови сезони на американските серии на МТВ 1   По завршување на четвртите сезони на американските серии “Gossip girl” и “The Mentalist”, Македонската телевизија продолжува со емитување на петтите сезони од сериите. Од петокот започна со емитување петата сезона на Госип грл, а новата сезона на Менталист започнува веќе …

Повеќе »

Руските серии „Црвени планини“ и „Достоевски“ на Телма

  Две нови руски приказни на Телма   Од вторник на програмата на Телма телевизија започнува новата руска серија “Црвени планини”. Се работи за историска авантура во 12 продолженија, која ќе се емитува секој работен ден во 21.15 часот, заменувајќи ја австралиската крими драма “Ниски удари”.     Дејството започнува …

Повеќе »

Промовирана „69 страници за младината“ на младиот Гоце Ангелески

    „69 страници за младината“ е насловот на првенчето на младиот и надежен автор, Гоце Ангелески, од Прилеп. Промоцијата на оваа книга се одржа во кафе барот „Арт Кафе Апореа“ на 11ти овој месец. Книгата која содржи 35 различни наслови кои говорат за денешната младина и начинот на кои …

Повеќе »

„Девојката со име Фериха“ започнува на Алфа телевизија

  Фериха и Емир на Алфа телевизија во 18:15 часот     Од четврток (29 јануари), дел од програмата на Алфа телевизија ќе стане и турската серија “Девојката со име Фериха” која ќе се емитува од понеделник до петок во 18:15 часот. “Фериха” е уште една љубовна турска теленовела која …

Повеќе »

Латино заводникот Вилијам Леви се враќа наскоро во нова бура

  Нова мексиканска серија, наскоро во Македонија     Наскоро на Скај Нет телевизија и сите локални телевизии ширум земјава започнува мексиканската теленовела “Бура” (La Tempestad). Главниот лик во новата бура го толкува омилениот латиноамерикански актер Вилијам Леви, познат по улогите во новелите “Напуштен ангел”, “Магична привлечност” и “Триумф на …

Повеќе »

Филмски Божиќ со програмата на Скај Нет и локалните телевизии

  Божиќни филмови на Скај Нет и другите локални телевизии   За време на Божиќните празници, програмата на Скај Нет ќе биде збогатена со празничен филмски маратон.     Филмската магија започнува во понеделник во 14:30 часот со семејната комична авантура “Децата од Дуранго”, филм снимен во 1999 година. Маратонот …

Повеќе »

Турската серија „Снеговите на љубовта“ од вечерва на Сител

  Новата турска серија на Сител од утре во 21 часот   “Снеговите на љубовта” е костимирана теленовела, снимена по бестселер на Нермин Безмен. Се работи за една од најскапите турски серии, снимена во 2014 година. Во главните улоги ги гледаме познатите Киванч Татлитуг (Ѓумуш, Притаени страсти, Љубов и одмазда) …

Повеќе »

Погледнете кои филмови се дел од празничната филмска треска на Телма

  Филмска треска на Телма     Од вечерва, па во следните денови за време на празниците, секоја вечер на Телма телевизија ќе се емитува по еден хорор филм. Прв на репертоарот на Телма вечерва (четврток) е “Тексашкиот масакр со моторна пила”. Утре (петок) терминот од 23 е резервиран за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!