Почетна / Серии / Американската СФ комедија „People of Earth“ секое попладне на Телма

Американската СФ комедија „People of Earth“ секое попладне на Телма

Нова американска СФ серија на телевизија Телма.

Од понеделник до петок во 17.40 часот ги гледаме “Земјаните”, кои низ 20 продолженија ќе нè заинтригираат, насмеат и релаксираат.

Новинарот Ози Греам е скептичен кога истражува група за поддршка на ексцентрици кои мислат дека биле киднапирани од вонземјани – сепак колку повеќе учи, толку повеќе станува збунет, заинтригиран и заведен.

Ози на крајот ја напушта работата и се сели во Бикон за понатамошно истражување на чудните појави во градот, како и решавање на прашања во минатото поврзани со неговото можно киднапирање.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

error: Содржината е заштитена!