Почетна / Сапуници / Фото | Папараците зачудени – актерката од „Надеж“ непрепознатлива

Фото | Папараците зачудени – актерката од „Надеж“ непрепознатлива

Нургул Јесилчај направи радикална промена со својот изглед, Една од најголемите sвезди на турската кинематографија, препознатлива по улогите во сериите, ја промени бојата на косата и стана русокоса.

Пред една недела, 45-годишната актерка беше забележана од папараците на излегување од фризерски салон во истанбулската област Бебек. Откако помина повеќе од 6 часа во него, Нургул излезе непрепознатлива и поинаква.


Во меѓувреме, се дозна дека Нургул Јесилкај ја смени бојата на косата за нејзиното претстојно учество во нов проект. Сепак, таа не даде детали за новата серија.

Инаку моментално, актерката од “Љубов и казна”, “Бунтовничка”, “Парампарче”, “Ѓулпери”, “Конакот на агата” и “Султана” е актуелна по главната улога во потресната драма на Канал 5 – “Надеж”, која ја следите од понеделник до петок во 21 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брачни игри | Ве запознаваме со Серген од новата хит серија

Серген Гунај е успешен бранител. Тој е добар татко, особено е приврзан за своите деца. …

error: Содржината е заштитена!