Почетна / Серии / Уште една тинејџерска серија репризно на Прва Скопска МТМ

Уште една тинејџерска серија репризно на Прва Скопска МТМ

Приказната во серијата се врти околу Џенифер Лауер, тинејџерка која живее едноставен живот во Њујорк, додека нејзиниот татко фотограф не е испратен на годишно патување низ целиот свет и е принудена да живее со нејзината мајка и нејзиниот нов сопруг во едно одморалиште во Јужна Африка.

Додека таа е таму, изложена e на нов свет, оди во ново училиште и се среќава со нејзиниот друг најдобар другар по име Бонгани, кој силно верува во култура на Зулу и живее со неговиот вујко, ветеринар.

Како изминуваат епизодите, на Џенифер и станува полесно во нејзината нова околина. Oд понеделник до петок во 18.15 часот, следете ја репризно детската серија на Дискавери Кидс од 2002 година, на Прва Скопска МТМ телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд попладневен хумор на Сител со руската комедија „Роднини бегалци“

Нова приказна за две семејства. Едните живеат едноставно, другите богато. Првите чесни, вторите измамници. Сепак …

error: Содржината е заштитена!