Почетна / Сапуници / Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Еден од браќата Егеменови од босфорската драма за “Ќерките на Фазилет” повторно на малите екрани. Од понеделник до петок навечер, абанската публика ќе го следи во романтичната комедија “Љубовна стапица” на телевизија Алсат.

И во новата серија, Јигит е богат и посакуван, но овојпат во улога на непоправлив плејбој, кој ќе мора да ја прифати понудата на една сиромашна девојка како би му поставила љубовна стапица на дечкото кој ја изневерил.

Освен “Љубовна стапица”, на телевизија Алсат со емитување продолжи и последната сезона од маратонската турска сапуница “Прости ми”, а се емитува и тинејџерската драма “Бодрумска приказна”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

error: Содржината е заштитена!